Salezjańska Szkoła Organistowska

w

Przemyślu


Zbieramy środki na zajęcia chóralne dla dzieci i młodzieży oraz na zakup instrumentu


Pomóż nam zebrać środki na:

zajęcia chóralne dla dzieci i młodzieży z regionu przemyskiego oraz na zakup instrumentu: małych, przenośnych organów piszczałkowych (pozytywu).

 

Link do zbiórki (możliwość wpłaty BLIKiem):

     
https://zrzutka.pl/6att5a
 

 

lub

poprzez wpłaty darowizn bezpośrednio na konto bankowe Fundacji:

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

58 1600 1462 1879 7419 2000 0001

 

lub

w gotówce do puszek po każdym koncercie organizowanym przez Fundację.

 

Nasza zbiórka publiczna (ofiary w gotówce) została zarejestrowana w dniu 24.03.2021 roku przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Klikając w link do zbiórki należy wpisać indywidualny numer, który został nam przydzielony: 2021/692/OR.

 

Zebraliśmy już na te cele:

z wpłat darowizn na konto: 0 zł

z ofiar w gotówce: 360,00 zł (30.05.2021), 1297,39 zł (16.01.2022), 460,00 zł (30.07.2022), łącznie: 2117,39 zł

na zrzutka.pl: 181,00 zł

poniesione koszty: Przygotowanie wniosku w ramach programu MKiDN Edukacja kulturalna (30.11.2022): 1.400,00 zł

łącznie: 717,39 zł

 

Brakuje nam:

77.282,61 zł

 

 

Krótki opis zbiórki

Opierając się na wspaniałej tradycji kształcenia muzycznego w Przemyślu, powołaliśmy w 2018 r. Fundację, której główną ideą jest kontynuacja misji słynnej Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu (1916-1963). Najważniejszymi celami naszej działalności są edukacja muzyczna dzieci i młodzieży, a także podejmowanie różnego rodzaju inicjatyw kulturalno-edukacyjnych służących popularyzowaniu muzyki, zwłaszcza w społeczności lokalnej.

Rok temu uruchomiliśmy Szkołę chóralną dla dzieci i młodzieży. Liczba chętnych do nauki śpiewu już od samego początku uświadomiła nam, jak bardzo potrzebny i oczekiwany w Przemyślu jest taki rodzaj edukacji kulturalnej. Niestety, nasze plany dotyczące dalszego rozwoju tej inicjatywy pokrzyżowała pandemia koronawirusa… Jednakże pozytywna energia osób nas wspierających oraz zmotywowany do działania zespół młodych ludzi sprawiły, że jesteśmy mocno zdeterminowani do kontynuowania tej idei – w trosce o najmłodszych członków naszej społeczności.

Chcielibyśmy zorganizować darmowe zajęcia artystyczne dla każdej młodej osoby, która zgłosi się do nas, pragnąc rozwijać swój talent i pasję. Planujemy zatrudnić wykwalifikowane osoby do prowadzenia zajęć chóralnych i umuzykalniających. Dopełnieniem całego przedsięwzięcia, a zarazem niepowtarzalną okazją do kontaktu z żywą muzyką byłyby koncerty edukacyjne, prowadzone w sposób przystępny dla najmłodszych, stwarzające możliwość poznania z bliska różnych instrumentów muzycznych, ich odmian oraz budowy, a także rozmowy z artystami o ich drodze do kariery.

Bardzo ważnym narzędziem w pracy dydaktycznej oraz narzędziem służącym rozpowszechnianiu kultury muzycznej jest instrument. Chcielibyśmy, aby Fundacja posiadała małe, przenośne organy (tzw. pozytyw), do których mieszkańcy mniejszych miejscowości, takich jak Przemyśl, nie mają dostępu. W długotrwałej perspektywie posiadanie własnego instrumentu sprawia, że realizacja koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży jest łatwiejsza i tańsza.

Jako organizacja pozarządowa nie mamy żadnych stałych środków finansowania. Ufamy, że są ludzie, którym, tak jak nam, leży na sercu rozwój najmłodszych i spełnianie ich marzeń.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą okazaną pomoc, przybliżająca nas do realizacji tej misji. Zapraszamy do uczestnictwa w organizowanym przez Fundację cyklu koncertów on-line, dostępnych już niebawem na stronie internetowej Fundacji, które będą odzwierciedleniem naszej ogromnej determinacji, ale przede wszystkim podziękowaniem za Państwa wsparcie.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM

B A R D Z O   D Z I Ę K U J E M Y !!!